ZŠ a MŠ Solenice

Dětská laboratoř

Dnes jsme vzali na zřetel, „Budu malý badatel“.

S pomůckami se seznámím, co objevím, oznámím. Pod lupou se kouknu hned, co ukrývá v sobě led. Najednou se ozve smích. „Ty rád lížeš sníh?“ Pravda, sníh je krásně bílý, ale počkej malou chvíli. Až roztaje, uvidíš, co to vlastně tak rád jíš. Pod lupou to není vidět? Mikroskop tu nesmí chybět! Pozorný teď chvíli buď, nebudeš mít na něj chuť! Hokus, pokus, připravím, krápníky si vytvořím. Voda, sůl a krabice, vydařil se velice. Vemte všichni na zřetel, už je ze mě badatel! Dnes se naše školka proměnila v laboratoř. Dělali jsme různé pokusy s vodou, ledem a se sněhem. Některé pokusy budeme pozorovat celý týden (vytvoření krápníků z vody a soli). Děti pracovaly s lupou a mikroskopem. Venku si užily sníh, obtiskávaly ruce a hledaly stopy. Byl to prima den!

Datum vložení: 12. 1. 2017 8:00
Datum poslední aktualizace: 4. 6. 2022 15:39